Yumrukçu veli suç makinesi çıktı

FERİT ZENGİN- İstanbul Sarıyer’deki bir okuldan “akran zorbalığı” ve disiplin suçları nedeniyle ihraç edilip ara dönemde yine Sarıyer’deki Prof. Dr. Ali Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu’na gönderilen 6’ncı sınıf öğrencisi E.S.Ç. (12) önceki gün burada da başka bir öğrenciye akran zorbalığı yaptı. E.S.Ç., bunu gören öğretmenleri tarafından uyarıldı. Öğretmen ve okul müdürüne tepki gösteren öğrenci “Bana nasıl davranacağınızı öğreneceksiniz” diyerek babasını okula çağırdı.

‘İŞTE BU’ DEDİ VE…

Emniyet ve okul kaynaklarından alınan bilgilere göre, baba Ali Çarık oğlunun çağrısıyla saat 13.20 sıralarında okula geldi. Sınıfa giren Çarık, sınıftan oğluyla çıkarken koridorda gördüğü öğretmen Necla Özüdoğru’ya oğlunun “İşte bu” diye işaret etmesiyle yumruk attı. Aldığı yumrukla bayılıp yere yığılan Özüdoğru olaya müdahale eden diğer öğretmenler ve okul personelinin yardımıyla hastaneye kaldırıldı. Elini kolunu sallaya sallaya okula gidip öğretmeni döven veli ise yine aynı şekilde okuldan çocuğuyla ayrıldı. Bir kişi cep telefonu kamerasıyla çektiği saldırı anını sosyal medyada paylaştı. Tepkiler üzerine harekete geçen savcılığın gözaltı kararıyla polis Çarık’ı adresinde yakalayıp gözaltına aldı. Sarıyer Şehit Emrah Taşdemir polis merkezine götürülerek geceyi emniyette geçiren Ali Çarık dün tutuklandı.

YANLIŞ ÖĞRETMEN

Yürütülen soruşturmada Çarık’ın oğlunun işaretiyle yanlış öğretmene yumruk attığı ve darp edilen Özdoğru’nun olayla alakası olmadığı belirlendi. Çarık’ın savcılıktaki ifadesinde şunları söylediği öğrenildi: “Okul yönetimi ve sınıf öğretmeni olan Necla Özüdoğru ile 26 Mart günü Sarıyer çocuk büro amirliğinde kötü muameleden dolayı adli olarak şikâyetçi olmuştuk. İfademi müşteki olarak vermiştim. 25 Nisan günü saat 11.00 sıralarında Kaymakamlık müfettişleri ile şikâyetçi olduğum konuyla alakalı Hisarüstü mevkiinde bulunan Şair Nigar Okulu’nda görüşmekteydim… Oğlum bana ‘Baba çabuk gel, beni bir odaya kapattılar ben de kaçtım. Beni tekrar odaya kapatmaya çalışıyorlar, Necla hoca ve Sümeyra hoca bir şeyler imzalatmaya çalışıyor çabuk gel’ dedi. Okula gittim, müdürünün odasına çıktım. Bu esnada oğlum yanıma panik halinde ağlayarak geldi. Sakinleştirmek için oturttum… Bu sırada koridorun karşısında Necla Özüdoğru hocaya elinde çay bardağı ile gülerek bize doğu geldiğini gördüm. Bana doğru dalga geçer gibi ‘Beni şikâyet etmenin bedelini ödeyeceksiniz’ dedi. O an istem dışı çocuğumun ağlamasından dolayı bir anlık kızgınlık ve ebeveynlik duygusuyla Özüdoğru hocaya vurdum. Tam olarak nereye vurduğumu hatırlamıyorum.”

DÖRT SUÇ KAYDI

İfadesinin ardından mahkemece “yaralama” ve “mala zarar verme” suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen, Çarık’ın geçmiş dönemlerde 2 ayrı kasten yaralama, kötü muamele ve açıktan hırsızlık suçlarından emniyet kaydı olduğu tespit edildi. Darp raporu alan ve veliden şikâyetçi olan Özdoğru taburcu edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir